خدمات آموزشی سازمان ها و ارگان ها

کارگزاری آگاه خدمات متنوع آموزشی برای شرکت ها و سازمان های مختلف برنامه ریزی و در محل کارگزاری و یا سازمان متقاضی برگزار نموده است. در زیر برخی از دوره های برگزار شده در سالهای اخیر به اختصار آورده شده است:

ارائه ی خدمات آموزشی کارگزاری آگاه به تهران محدود نمی شود و تا کنون دوره های متنوعی در سازمان های مختلف در شهرهای تهران، اهواز، دزفول، قزوین ، خوزستان، تبریز ، گرگان، شیراز، کرمانشاه، کیش، رشت و برخی شهر های دیگر برگزار شده است. بر همین اساس آمادگی پوشش و ارائه خدمات مناسب آموزشی در مکان سازمان ها و ارگان های متقاضی از سوی واحد آموزش کارگزاری آگاه وجود دارد

در میان دوره های برگزار شده برخی دوره ها بیشتر از سایرین مورد استقبال سازمان ها و ارگان ها می باشند که در زیر به اختصار اشاره ای به این موارد خواهیم داشت :

قوانین و مفاهیم بورس برای هیات مدیره و مدیران شرکت های بورسی

در این دوره قوانین بورسی برای مدیران شرکت های مختلف بیان میشود. روش ها و ابزارهای سرمایه گذاری در بورس و مزایای آن گفته شرح کامل داده می شود و در انتها توضیح داده میشود که ورود به بورس چه مزیتی برای شرکت ها دارد و چطور میتوان از بورس به عنوان ابزار کسب درامد استفاده کرد.

پولشویی و راهکارهای مقابله با آن ها

آثار و تبعاتی همچون گسترش فساد و ارتشا در سطح جامعه، تضعیف بخش خصوصی،‌ کاهش اعتماد به بازارهای مالی، کاهش درآمد دولت، تقویت منابع و شبکه مالی مجرمین از مهمترین اثرات پولشویی در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی است. تبعات منفی این پدیده شوم موجب شده است تا حاکمیت کشورها همگام با مراجع بین المللی در صدد مبارزه با آن برآیند و با تصویب قوانین و مقررات لازم و اجرایی کردن آن ها، از وقوع این جرم در موسسات مالی پیشگیری نموده و یا در صورت وقوع، متخلفان را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کنند. ایجاد فضای ناامن برای فعالیت مجرمان و کاهش رفتار تبهکارانه و کمک به مسئولان جهت کشف و ردیابی شبکه‌های فحشا و اختلاس از جمله وظایف قانونی و اخلاقی هر سازمانی است و جهت پیشگیری از مخاطرات احتمالی و عواقب سنگین آن شناخت ، پایبندی و رعایت مفاد قانونی مرتبط با پولشویی یکی از مفاهیم اساسی است که امروزه در کانون توجه سازمان ها قرار گرفته است. در دوره های آموزشی پولشویی کارگزاری آگاه ، «قوانین» ، «آیین نامه ها» ، « دستورالعمل ها» ،« بخشنامه ها» ، « ترجمه اسنادی در زمینه مبارزه با پولشویی» و « گزیده پژوهش ها در زمینه مبارزه با پولشویی» همراه با ارائه ی مثال های کاربردی به مخاطبان دوره آموزش داده می شود.

اصول اخلاقی و معیارهای رفتار حرفه ای‏ مدیران بازار سرمایه

اطمینان، امری است که به سختی به دست می آید و به راحتی از دست می رود. شرکت ها و افراد می توانند از طریق تعهد به بالاترین استانداردهای اخلاقی و رفتار حرفه ای، این اطمینان را در شرکای تجاری و همکاران خود بوجود آورده و آن را حفظ نمایند. ضروری است که مدیران ارشد شرکت های فعال در بازار سرمایه، فرهنگی قوی از اخلاقیات را نه تنها در میان تحلیل گران و معامله گران، بلکه در میان تمامیِ افرادی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با مشتریان، فرآیند سرمایه گذاری، امور مالی و سایر فعالیت های حرفه ای ارتباط دارند، اشاعه دهند. به دلیل اهمیت این موضوع مبحث اصول اخلاقی و معیارهای رفتار حرفه ای با الهام‌گیری از اصول و معیارهای حرفه‌ای موسسه CFA به سرفصل آزمون های گواهینامه های حرفه ای اصول، تحلیلگری و مدیریت نهادهای بازار سرمایه و به عنوان یکی از سرفصل های مهم و اصلی آزمونهای گواهینامه های کاربردی "پذیرش سفارش مشتریان" و "نظارت و کنترل داخلی" کانون نیز اضافه شده است و هدف آن، در اختیار قرار دادن یک الگوی واضح از رفتار صحیح حرفه‌ای است. واحد آموزش کارگزاری آگاه نیز دوره ای را شامل مباحث معیارهای رفتار حرفه ای ، مقتضیات اطلاعات نهانی، وظایف در مقابل مشتریان ، کارکنان، سهامداران ، شیوه های رفع تعارضات و جلوگیری از سوء رفتار طراحی نموده است و همراه با مثال های کاربردی به مخاطبان آموزش داده می دهد.

عرضه و پذیرش شرکت ها در بورس

شرکت هایی که در بورس پذیرفته میشوند مزایای ویژه ای نسبت به بقیه شرکت ها دارند که از جمله آنها میتوان پرداخت مالیات کمتر، امکان وثیقه گذاری بسیار آسان تر، دسترسی به ابزارهای تامین مالی بیشتر و .. را اشاره کرد. در این دوره واحد آموزش کارگزاری آگاه ضمن شرح کامل مزایا و معایب پذیرش شرکت ها در بورس از مالی و اقتصادی گرفته تا مباحث مدیریتی و برندیگ ، تمام شرایط ، الزامات و تکنیک های تسریع امور نوشته و نانوشته برای ورود به بورس را برای شما به طور کامل و کاربردی تشریح می کند و شنیدن آن برای همه مدیران ، مشاوران مدیریتی و استراتژیست های سازمان ها بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

همه چیز در مورد صندوق های سرمایه گذاری مشترک / از سرمایه گذاری تا راه اندازی

در این دوره کلیه ی مفاهیم و ویژگی های انواع صندوق های سرمایه گذاری مشترک از پایه تا پیشرفته برای مخاطبین با ارائه ی مثال های کاربردی به طور کامل شرح داده می شود. همچنین مباحث کاملی در خصوص مزایا ، معایب ، فرایند ها و مقتضایات ایجاد صندوق های سرمایه گذاری از برندینگ گرفته تا راه کارهای تجمیع منابع برای فعالیت حرفه ای و کسب سود در بازار سرمایه برای مخاطبان دوره شرح داده می شود و به شرکت ها کمک میکند تا با تسلط کامل و دید حرفه ای به بررسی تامین مالی ، سرمایه گذاری و یا راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری بازنشستگی و ... اقدام نمایند

تامین مالی از طریق ابزارهای بازار سرمایه

هر کاری نیاز به تامین مالی از روش خاصی دارد و برای هر روش با مقررات و الزامات خاص، ابزار های مشخصی در قانون و دستورالعمل ها طراحی و در نظر گرفته شده اند. دریافت مشاوره غلط و یا انتخاب مسیر اشتباه می تواند خسارت های جبران ناپذیری به اعتبار و بدنه ی اقتصادی سازمان ها وارد کنه و جدا از فشارهای مدیریتی و هزینه فرصت های بی مورد، بعضا پروژه ها را اساسا به دلیل پیچیدگی مسیر از حیٌز انتفاع خارج کند. در این دوره واحد آموزش کارگزاری آگاه تشریح کاملی از ابزار های مختلف ، الزامات و ویژگی های هر یک و روش های استفاده از آنها به صورت کاربردی و کامل به مخاطبان خود ارائه می دهد تا در مسیر اداره ی شرکت ضمن شناخت ابزار مناسب و الزامات و شرایط هر یک، بهترین روش را برای تامین مالی خود برگزینند.

و در آخر:

واحد آموزش کارگزاری آگاه با بهره گیری از اساتید مجرب و صاحب نام و باسابقه در زمینه آموزش مفاهیم بورسی و بازار سرمایه، آمادگی طراحی دوره های ترکیبی از مباحث فوق یا مباحث پیشنهادی در حوزه تخصصی مالی و سرمایه گذاری را به فراخور نیاز سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی به صورت دوره های کوتاه مدت و بلند مدت در محل کارگزاری یا محل شرکت ها و سازمان ها دارد و در پایان تمامی دوره ها ضمن اخذ مجوزهای لازم از سازمان بورس به افراد شرکت کننده گواهینامه معتبر اعطا می گردد