صندوق بخشی خودرو «اتوآگاه»

اتوآگاه
نماد همیشه نقد خودرویی!

اتوآگاه، صندوق بخشی جدید آگاه است که با سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های فعال در صنعت خودرویی و ساخت قطعات، بازدهی مناسبی را برای سرمایه‌گذاران خود فراهم می‌کند.
در بازار پرنوسان و خبرساز خودرو، سرمایه‌گذاری مستقیم در سهام شرکت‌ها می‌تواند ریسک بالایی داشته باشد. اما با صندوق بخشی اتوآگاه، شما در یک صندوق پر از سهم‌های ارزنده خودرویی سرمایه‌گذاری می‌کنید و با خیالی آسوده، از بازدهی این صنعت جذاب بهره‌مند می‌شوید.

خودرو؛ صنعت تعیین‌کننده بازار سرمایه!

نقدشوندگی بالا به دلیل وجود بازارگردان اختصاصی
سهم 7.5٪ از کل ارزش معاملات
نقدشوندگی بالا به دلیل وجود بازارگردان اختصاصی
بازدهی 1380٪ در بازه 5 ساله

چرا به جای سهام خودرویی، صندوق خودرویی بخریم؟

نقدشوندگی بالا به دلیل وجود بازارگردان اختصاصی
قدرت نقدشوندگی بالا

وجود بازارگردان اختصاصی موجب افزایش قدرت نقدشوندگی صندوق اتوآگاه و جلوگیری از ایجاد صف‌های خرید و فروش می‌شود.

کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در گروه خودرو
انتخاب سهام پربازده خودرویی

مدیر صندوق با شناخت کامل فرصت‌ها و چالش‌های صنعت خودرو و مدیریت ریسک‌های موجود، دارایی صندوق را در بخش‌های پربازده صنعت خودرو سرمایه‌گذاری می‌کند.

نقدشوندگی بالا به دلیل وجود بازارگردان اختصاصی
کسب سود از ظرفیت بازار مشتقه

آپشن‌های گروه خودرویی، 80٪ از کل معاملات بازار اختیار معامله یا آپشن‌ را به خود اختصاص داده‌اند. تیم مدیریت صندوق با استفاده از ظرفیت‌های این بازار، می‌تواند بازدهی مناسبی برای صندوق ایجاد کند.

نقدشوندگی بالا به دلیل وجود بازارگردان اختصاصی
مدیریت فعال (Active) صندوق

مدیر صندوق اتواگاه با رصد مداوم بازار، اخبار و تحولات اقتصادی و با شناسایی بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری تلاش می‌کند پرتفویی متنوع و به‌روز تشکیل دهد. چنین پرتفویی امکان کسب بازدهی بالاتر از شاخص صنعت را برای سرمایه‌گذاران صندوق فراهم می‌کند.

صندوق اتوآگاه برای چه سرمایه‌گذارانی مناسب‌ است؟

صندوق اتواگاه با بهره‌گیری از ماهیت ویژه گروه خودرویی، فرصتی جدید برای گروه‌های مختلف سرمایه‌گذاران فراهم کرده است. از یک سو، مدیریت‌ حرفه‌ای صندوق، امکان کسب بازدهی قابل‌توجه در بلندمدت را ایجاد کرده و از طرف دیگر، نوسانات این گروه، موقعیت مناسبی برای سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر علاقه‌مند به کسب سود در کوتاه‌مدت مهیا کرده است

درخواست مشاوره

با تکمیل این فرم، می‌توانید مشاوره اختصاصی رایگان دریافت کنید.

نام و نام خانوادگی*
شماره موبایل*
تاریخ و ساعت مناسب جهت تماس مشاوران سرمایه‌گذاری آگاه را انتخاب کنید*

سوالات متداول

صندوق بخشی خودرویی چیست؟

صندوق‌های بخشی انواع از صندوق‌های بازار سرمایه هستند که پرتفویی متمرکز را مدیریت می‌کنند. این صندوق‌ها با شناسایی فرصت‌های رشد در صنایع مختلف، زمینه‌ای برای کسب سود از آن‌ها را ایجاد می‌کنند. در واقع عملکرد یک صندوق بخشی، مانند مدیریت یک سبد دارایی با نمادهای یک صنعت مشخص است.

در این میان فعالیت یک صندوق سرمایه‌گذاری خودرو به دلایل مختلف می‌تواند مزایایی داشته باشد:

همه این عوامل می‌توانند با فعالیت یک صندوق بخشی در این گروه به سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به صنعت خودرو برای کسب سود کمک کنند. به علاوه فعالیت این صندوق علاوه بر سودرسانی به سرمایه‌گذاران، با جذب منابع مالی و اختصاص آن به صنعت خودرو می‌تواند موجب بهبود کارایی این گروه شود.

جدیدترین صندوق بخشی خودرو توسط کارگزاری آگاه به بازار معرفی خواهد شد. صندوق اتو اگاه که سبد دارایی خود را به نمادهای گروه خودرویی اختصاص می‌دهد، با فراهم کردن فرصتی برای کسب سود از این بازار و بهره‌مندی از تیم حرفه‌ای مدیریت دارایی آگاه، فعالیت می‌کند.

صندوق بخشی خودرویی شامل چه سهامی است؟

هر یک از صندوق‌های فعال در بازار سرمایه، پورتفویی متفاوت دارند که به وسیله آن، ریسک و بازدهی صندوق مشخص می‌شود. جزئیات مربوط به پورتفوی هر صندوق، در امیدنامه و اساسنامه آن ذکر می‌شود. صندوق‌های بخشی، مطابق با قوانین موجود در بازار سرمایه لازم است حداقل ۷۰ درصد از دارایی خود را به نمادهای صنعت مورد نظر صندوق اختصاص دهند. با توجه به سهم نمادهای گروه خودرو از معاملات بازار آپشن، ۱۰ درصد از پورتفوی صندوق بخشی هم به این بخش اختصاص می‌یابد. هر چه از سبد دارایی صندوق بقی ماند، با توجه به استراتژی مدیران آن به دارایی‌هایی چون اوراق با درآمد ثابت، سپرده‌های بانکی و ... اختصاص می‌یابد.

چرا صندوق سرمایه‌گذاری خودرویی بخریم؟

صندوق بخشی خودرو، فرصتی برای سرمایه‌گذاری متمرکز در نمادهای گروه خودرویی فراهم می‌کند، بدون این که سرمایه‌گذاران را با راهکارهای نوسان‌گیری درگیر کند. این صندوق به دلیل تنوع پایین پورتفو، ریسک سرمایه‌گذاری پایینی ندارد. با این حال می‌توان گفت فرصت‌های متعددی در بازار خودرو به چشم می‌خورد که با سرمایه‌گذاری در صندوق بخشی خودرویی اتواگاه می‌توان از آن‌ها بهره‌مند شد. این صنعت در سال‌های اخیر با سیاست‌های اشتباه و بر اثر تحریم آسیب‌های فراوانی دیده است اما تحلیل‌گران بر این باورند که در سال‌های آتی، پتانسیل تحول در بزرگترین شرکت‌های صنعت خودرو وجود دارد.

مزایای خرید صندوق اتو آگاه

سرمایه‌گذاران با خرید واحدهای صندوق اتو آگاه علاوه بر بهره‌مندی از فرصت‌های صنعت خودرو و کسب سود از آن، می‌توانند از مزایای تیم حرفه‌ای مدیریت دارایی آگاه هم بهره‌مند شوند. این تیم با تجربه مدیریت بیش از ۱۷ صندوق در بازار سرمایه، کارنامه درخشانی دارد و خیال سرمایه‌گذاران را از مدیریت منابع مالی، آسوده خواهد کرد. علاوه بر این موارد، تخصیص منابع مالی سرمایه‌گذاران به نمادهای صنعت خودرو می‌تواند کارایی آن‌ها را افزایش دهد. سرمایه‌گذاران این صندوق، بدون درگیری با ابزارهای نوسان‌گیری از رشد چشمگیری نمادهای گروه خودرو بهره‌مند می‌شوند و به سود می‌رسند. نقدشوندگی بالای واحدهای این صندوق هم می‌تواند از مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق اتو آگاه باشد.